Lisans Danışmanlığı


Günümüz dünyasında, şirketlerde kullanılan bilişim sisitemlerinde bulunan cihazların çalıştırılması, büyük ve karmaşık sistemlerin düzenlenmesi, sanallaştırılması, yedeklenmesi, replikasyonu, paylaşıma açılması, optimize edilmesi, güvenliğin sağlanması, döküman yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi gibi pek çok alanda farklı marka ve özellikte yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanılan bu yazılımlara ait doğru lisanslama, kurumlarda toplam sahip olma maliyetlerini ve verimliliği doğrudan etkileyen ana unsurlardan biridir. Kullanılan yazılımların doğru biçimde lisanslanması ile bütçelerin en verimli şekilde kullanılması sağlayacağı gibi, ayrıca bu yazılımların fikri sınai mülkiyet haklarının korunması ile ilgili kanunlardan doğabilecek yaptırımların da önüne geçilmesini sağlayacaktır.
 

Uygun olmayan bir lisanslama modeli ile lisans sorununu çözmüş olamayacağınız gibi gereksiz maliyetlere katlanmak zorunda kalarak , kanuni yaptırımlarla da karşı karşıya kalma riskine girmiş olursunuz.

Konusunda uzman danışmanlarımız lisanslama ihtiyaçlarınızın belirlenmesinde sizinle birlikte çalışarak en doğru lisanslama modelini belirlemeniz ve süreçlerinizin takip edilmesi konusunda hizmet vermektedir.

  • Uygun ve doğru lisanslama modelinin belirlenmesi

  • Analiz yapılarak mevcut lisans dökümünün çıkartılması

  • Eksik lisans maliyetinin rapor halinde sunulması

  • Oluşturulan lisans dökümlerinizin takip edilip uygun zamanlarda yenilenmesi

  • Uygulanan modelde kullanılan ürünlerin bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri